About.

     Aralık 1982 de müzisyen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelen Birkan Şener, küçük yaşlardan itibaren müzik ve müzisyenlerle  iç içedir. Bass guitar ile  gerçek manada  tanışması lise yıllarına denk gelmektedir.
Bu yıllarda kurdukları ‘ Rock Müzik’ dalındaki  gruplarla ülke çapında bir çok festivale katılmıştır.

   Sosyoloji Eğitimi alan Birkan Şener,  üniversite yıllarında müzik hayatında önemli bir dönüm noktası olan  Tolga Bedir ile tanışıp jazz ve kompozisyon çalışmalarında bulunmuştur. Böylelikle bir çok Jazz Projesinde yer alıp, beste çalışmaları da yapmaya başlamıştır.

   2002 yılında Nükhet Duru ile çalışmaya başlamış ve yine bu dönemde halen  orkestra şefliğini yapmakta olduğu Mustafa Ceceli ile de tanışarak Merih Ermakaslarla başlayan stüdyo müzisyenliğine de adım atmıştır. Sayısı 2500 e ulaşan albüm projesinde yer almış ve almaya da devam etmektedir.

   2003 yılında Sema “Efsane Hanımlar” ile ülkenin dört bir yanında “Jazz”dalında performanslar sergilemiştir.

   2005 yılında ise İzel Çeliköz ile çalışmaya başlamıştır.
   
   2007 yılına gelinmesiyle beraber Mustafa Sandal ile sahne çalışmalarına başlamıştır.

   2008 yılında Tarık Sezer yönetimindeki Ajda Pekkan orkestrasında yer alarak sanatçıyla beraber bir çok konsere imza atmıştır.

   2009 yılına geldiğimizde ise eski orkestra arkadaşı aranjör Mustafa Ceceli’nin albüm yapmasıyla beraber, kendisiyle sahne çalışmalarına başlamış, birlikte sayısız konsere imza atmış atmaya da devam etmektedir.

    2011 yılından itibaren  Tarık Sezer yönetimindeki, ülkenin gelmiş geçmiş en başarılı müzik yarışması, " O ses Turkiye" ( the voice of Turkey ) de bas gitar çalmaktadır.

    2013 yilinda Luthier OZGUR TURAN` in adina yaptigi 

" BIRKAN SENER SIGNATURE " bas gitari kullanmaya baslamistir.

    2015 yılından itibaren Gökçer Turan ile beraber birçok ünlü isme düzenlemeler yapmışlardır.

     Evli ve 1 çocuk babası olan Birkan Şener halen aktif olarak sahne ve aranje çalışmalarına devam etmektedir.